Kontaktní formulář

Potřebujete se nás na něco zeptat? Chcete nám něco vzkázat?
Napište nám a my se Vám ozveme!

Jméno a příjmení(povinné):
E-mail(povinné):
Váš vzkaz pro nás(povinné):

Kontaktní informace

JEMČA a.s.
Znojemská 687
675 31 Jemnice
Česká republika

IČO: 274 26 912
Tel./Fax: +420 568 450 236
E-mail: obchod@jemca.cz

Registrována v obchodním rejstříku vedeným Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 4651.

Navštivte nás

GPS: 49°00'53.4"N 15°35'04.3"E - naplánovat trasu

Mapa

Historie

Historie významného českého producenta čaje se započala, když státní podnik Balírny Obchodu Praha založil v Jemnici závod na balení potravin a čajů. Název JEMČA vznikl ze zkratky pro jemnický čaj. V roce 2006 pak Jemču získal velký globální hráč na trhu nápojů - britská společnost Tetley. Pod novým názvem Tata Global Beverages Czech získala Jemča na českém trhu mnohá ocenění. V roce 2020 se Jemča vrací do českých rukou - firmu kupuje společnost Dr. Müller Pharma - přední český výrobce léčiv, zdravotnických prostředků, doplňků stravy a kosmetiky. S novým majitelem přichází i nové možnosti a cíle a proto Jemča přispívá ke svému dalšímu rozvoji investicemi do nových technologií pro nové formáty balení a zvýšení objemu výroby pro české a exportní trhy.

1958

Státní podnik Balírny Obchodu Praha zakládá v Jemnici závod na balení potravin včetně čajů.

1967

Začíná se vyrábět čaj PIGI, který se stává dlouhodobě nejprodávanějším čajem v České republice.

1974

Podnik se specializuje plně na balení čaje.

1992

Společnost je privatizována a výrazně rozšiřuje portfolio čajů především o ovocné čaje a speciality.

2006

Jemču, a.s. kupuje britská čajová jednička Tetley (založená v Londýně v roce 1837), která je součástí celosvětového koncernu Tata Group.

2020

Značka JEMČA je opět v českých rukou. Novým majitelem výrobce čajů a značky se stala společnost Dr. Müller Pharma, přední český výrobce léčiv, zdravotnických prostředků, doplňků stravy a kosmetiky.

Aktuality

Horké novinky

Horké novinky

14. 9. 2020

Představujeme vám úplně novou řadu nápojů s názvem HORKÉ OVOCE. Pro letošní rok uvádíme v této řadě 2 příchutě: Horká malina se skořicí a Horká švestka se skořicí a hřebíčkem. Chuťově vyladěná kombinace ovoce a koření vám zpříjemní dlouhé zimní večery a může být i skvělým základem pro přípravu domácího punče :-)

 

Podzimní sklizeň

Podzimní sklizeň

14. 9. 2020

Pro milovníky ovocných čajů jsme na tento podzim připravili zajímavou novinku - Zahradní plody s rebarborou. Tuto chuťovou kombinaci si zaručeně oblíbíte.

Novinka v řadě černých čajů

Novinka v řadě černých čajů

10. 9. 2020


Léto pomalu končí a chladná rána a večery přejí posezení u horkého čaje. Vychutnejte si naši naprostou novinku, lahodný Earl Grey, který nově doplnil naši rodinu černých čajů. Získá si vás svojí dokonalou chutí s s nádechem silic bergamotu.

Zobrazit starší aktuality
nahoru